Dr. Guseo András ebben a videóban elmondja , hogy milyen tünetei voltak mielőtt megcsináltatta a FOODTEST 200+ vizsgálatot és azok, hogyan szűntek meg. Az is kiderül az interjúból, hogy gyermekeknél mit is okozhat az ételintolerancia és , hogy hogyan is tesztelte a FOODTEST hatékonyságát. Azt is megtudhatjátok, hogy egy kis diétahiba is mennyire ártalmas lehet. Megmutatja azt is, hogy mekkora a különbség egy egészséges bélflórával rendelkező páciens érzékenysége egy ételérzékeny és egy autoimmun SM beteg érzékenységei között. Ha valakinek sok ételintoleranciája van, lehetséges, hogy autoimmun betegség áll a háttérben,ezért érdemes időben kiszűrni az ételintoleranciát.
Minden 3. ember ételérzékeny, sokan mégsem tudnak a létezéséről.
Tedd meg Te is az első lépést jelentkezz vizsgálatunkra a következő linkre kattintva: https://foodtest.hu/hu/foodtest-megrendeles/
0:00-0:51 Beköszönés
0:51- 2:59 Doktor úr elmeséli, hogy hogyan is kísérletezik önmagán. Nem tudta magáról, hogy érzékeny, voltak apró tünetei éveken keresztül, elsősorban krónikus orr problémák, állandó melléküreg folyamatok, amik igencsak zavarták. Az állandóan túlcsorgó folyadék zavarta a beszédet, és állandóan krákognia kellett. Amikor elhagyta a tejet, ami egész életében a vezető tápláléka volt, mert minden reggel fél liter tejjel, tejeskávéval vagy kakaóval kezdett, abban a pillanatban javulni kezdett a krákogása, de még mindig nem volt megfelelő, mert minden reggel joghurtot evett. Amikor elhagyta a joghurtokat is, kitisztult minden és azóta nincsen semmi gondja. Közben olyan irodalmi adatokra bukkant, amik bizonyították, hogy a tejtermékektől beduzzadnak az orrnyálkahártyák beduzzad az euszták kürt, nem kap megfelelő szellőzést a fül és ezért a belsőfül gyulladások gyakoriak. Gyerekeknél, ezért van annyi felsőlégúti megbetegedés és fülgyulladás, mert állandó váladék túltermelés van a tej fogyasztása miatt. A FOODTEST 200+ ételintolerancia vizsgálat egyértelművé tette, mind a tej, mind a kazein magas értéket adott doktor úr leletében.
2:59- 5:00 Doktor úr lelete alapján elkezdte a diétáját, időszakos ellenőrzésnek vette alá magát. Tünetei a diéta hatására, jelentősen visszaszorultak, viszont abban a pillanatban, amint diéta hiba csúszott be a panaszok visszatértek. Doktor úr elmeséli, hogy gyakran tart tréningeket, ahová az ebédjét mindig viszi magával ( otthon sütött kenyér, benne speciális otthon sütött húsokkal és egy kis desszert két szelet fekete csokoládé). Az utolsó három téringen bedugultak a fülei, úgy kellett előadnia, hogy közben visszhangzott a fejében minden hang és mindez azért volt, mert a 85 %- os feketecsokoládéban is van egy kevés tej, ami ugyanúgy panaszokat okozott.
Egészen kis mennyiség is elég a problémát okozó ételből és a panaszok visszatérhetnek.
5:00- 8:37 Doktor úr leletében a tojás értéke is igen magas volt, és azoknál a pácienseknél is, akiknél elvégezték a FOODTEST 200+ ételintolerancia vizsgálatot. Azért lehetséges ez, mert az élet során, a sok vakcinával, amit kapunk bevisszük a tojásfehérjét. A különböző vakcinákban hordozott vírusokat tojásban szaporítják és, amikor onnan kiszedik nem tudják 100 %-osan megtisztítani és viszünk be egy kis tojásfehérjét az injekcióval és ettől kialakulhat egy tojásfehérje elleni érzékenység. Doktor úr ezért kipróbálta, hogy ha eszik egy kis tojást mi történik, a tojás felerősítette tüneteit. Kidolgozott egy olyan módszert, amellyel mérhetővé tette az aktuális immun étel elleni immunállapotot. Összeadva az összes eredményt, amit a teszt során kap az ember, jelzi azt, hogy a különböző ételekkel szemben milyen magas az aktuális ellenanyagszint és ha ezt később megismétli, és emelkedik vagy csökken, ezzel lehet ellenőrizni, hogy a páciensnek jó e a diétája vagy sem.
Doktor úr családjában jól látható, hogy aki szépen tartja a diétát, csökken az összértéke, doktor úr időnként diéta hibázik, neki emelkedik az összértéke.
Doktor úr azt javasolja, hogy ételérzékenység esetén ne csak 3-6 hónapos diétát tartson a páciens, ugyanis ő, amint visszavezette a tejet étrendjébe a következő kontroll tesztjében ismét nőtt az összértéke. Érdekesség, hogy a sajt fogyasztásától nem csak a tej érték emelkedett, hanem mellette sok más érték is. Tehát, ha az immunrendszer legyengül ,akkor más ételek is okozhatnak panaszokat a továbbiakban, ezért érdemes nagyon szigorúan venni a diétát.
8:37- 11:08 Egy érdekes ábrát mutatott a doktor úr, amelyből látszik, hogy egy egészséges embernek a reakciót adó ételek is a vonal pozitív tartomány vonal alatt találhatók. Ami ezt a határvonalat meghaladja, azt már jelölik, hogy ott már elindult egy érzékenység, de még nem kóros. Doktor úr saját értékei alapján készült ábrán jól látszik, hogy a tej, tojás, kazein, gliadin, olajosmagvak és kóladió haladja meg a pozitív tartományt. A doktor úr saját értékei alapján az összérték 1500 körüli, míg az egészségesnél ez az érték csak 1/3-ada ennek. Egy krónikus autoimmun gyulladásos betegnél az alapvonalat meghaladó érték 58, azaz 58 ételre már kórosan reagál az összérték pedig 4500 felett van. Az ételnek igencsak komoly jelentősége van egy autoimmun betegnél. Ha nem tartom a diétát, az érzékenységet okozó ételre az szimpátiából az összes többire is megemeli az érzékenységet és ez az emelkedés felelős a betegség tüneteiért.
11:08- 16:06 Ha valakinek a tesztben nagyon sok és magas érzékenységet ad a teszt, de nincsenek tünetei, lehetséges, hogy valamilyen autoimmun betegsége van, de nem biztos, hogy manifeszt betegsége van – mondja a doktor úr. Az autoimmunitásról az utóbbi pár évben tudták meg azt, hogy a kialakulása igen hosszú idő, jóval azelőtt kialakul a szervezetben már az a lehetőség, hogy önmagára támadjon mielőtt az első klinikai tünet megjelenik. Irodalmi adatok szerint egy SLE autoimmun betegségnél egy kutatásban, olyan amerikai katonákat vizsgáltak meg, akiknek már manifeszt diagnózisuk volt. A katonaságnál minden évben vizsgálat van és a vérüket lefagyasztják, annak a 150 betegnek, akiknek ez a diagnózisa volt elővették 10 évre visszamenőleg az összes vérét és megnézték, hogy mikor jelenik meg bennük az ellenanyag. A legnagyobb megdöbbenés az volt, hogy 6 évvel korábban már ott vannak az ellenagyagok a vérében és csak 5-6 év múlva jelenik meg az első klinikai tünet. Doktor úr ugyanezt látja a sclerosis multiplex betegségnél is. Gyerekkor óta ott van a tejérzékenység, egy idő után követik klinikai tünetek alapján, egy idő után követi a glutén érzékenység és MR vizsgálaton még semmi elváltozás nincs az agyában 25 évesen, 33 évesen meg már egy kivirágzott sclerosis multiplexe van, tele gócokkal. 7 év az az idő, ami alatt rengeteg góc alakul ki a beteg agyában és egyetlen egy olyan góc jött, ami klinikai tünetet okozott és ettől kezdve jelent meg a betegség.
Ha a páciens időben elkezdi a diétát az érzékenységet okozó ételek elkerülésével, lehetséges, hogy ki sem alakul az autoimmun betegség. Ha valakinek nagyon sok ételintoleranciája van, az lehetőséget ad arra, hogy ételallergiája is kialakuljon az adott ételekre és ez azért jön létre, mert az illetőnek nyitott bél szindrómája van. A nyitott belet pedig különböző okok hozzák létre, leginkább a stressz, a bevitt mérgek és a különböző korábban már kialakult ételintoleranciák, amelyek egy lokális gyulladást alakítanak ki. Lokális gyulladásnál minden kiáramolhat a bélből és így lehetőséget ad az immunrendszernek, hogy ez ellen támadjon. Akkor van baj, hogy ha az ami kiment a lyukas bélen keresztül, egy fehérje, mondjuk egy tejfehérje vagy glutén fehérje, ez ellen az immunrendszer támad és leképezi a mintáját és a mintájában egy olyan aminósav sorozat van, amilyen aminósav sorozat megtalálható a testünk valamely felszínén is és attól kezdve nemcsak a gluténre, tejre támad az immunsejt, hanem a saját megfelelő sejtre is. Ez lehet a pajzsmirigybe, tejnél gyakran a hasnyálmirigyre. Glutén esetén a pajzsmirigy az elsődleges és az idegrendszer és ez az autoimmun betegségeknek a kiindulópontja.
Tehát, ha valaki sokszor sok étellel szemben intoleráns, érdemes megnézetnie magát egy immunológussal, hogy van e valamilyen szerv specifikus antitest a vérében, ami előre jelzi, hogy itt majd egy bizonyos autoimmun betegség fog kialakulni.
Azt már tudjuk, ha szülés után bizonyos kórokozót ki tudunk mutatni az anya szervezetében, akkor 2 éven belül biztosan pajzsmirigy problémája van vagy 5 éven belül biztosan cukorbetegsége lesz.
16:06- 16:25 Elköszönés
Bejegyzés megosztása
Mi az ételintolerancia?
Ételintolerancia alakul ki, mikor az emésztés során bizonyos ételek nem képesek felszívódni így az emésztetlen komponensek kóros immunreakciót váltanak ki.
Kapcsolat
Címünk: 2049 Diósd, Álmos fejedelem u. 27.
Telefon: +36 1 424 0969
E-mail: info@foodtest.hu